Spoj likovne umjetnosti, numizmatike i povijesti pokazao se kao dobitna kombinacija jučerašnje Noći muzeja u Zavičajnom muzeju Ozalj. Bogat program privukao je velik broj posjetitelja koji su u noćnom ozračju razgledavali dvije sjajne izložbe i stalni muzejski postav. Za potpuni doživljaj pobrinuli su se djelatnici Muzeja koji su autentičnim kostimima pružili ljubiteljima umjetnosti jedinstveno iskustvo šetnje kroz davninu.
Manifestacija je započela otvorenjem izložbe „Hommage za Juricu“ akademske slikarice Blaženke Zvonković koja je izloženi opus posvetila svom prerano preminulom sinu. Njezini živopisni radovi uveli su nas u očaravajući svijet pejzaža i arhitekture, uz prizvuke čežnje i blagosti. Ova poetična umjetnička djela možete razgledati u galerijskom prostoru Zavičajnog muzeja do 1. ožujka.
Nakon likovne izložbe otvorena je i numizmatička izložba „Novčanice Austro-Ugarske Monarhije 1867. – 1918.“ Damira Stipančića koji je nedavno u Starom gradu Ozlju predstavio i istoimenu knjigu. Kronološki su prezentirane optjecajne novčanice hrvatskih prostora iz vremena Monarhije dopunjene opisom s tehničkim podacima i imenima dizajnera.
Dragim izlagačima upućujemo iskrene čestitke na predivnim izložbama i želje za daljnjim uspjehom, uz nadu da ćemo ih ponovno ugostiti s novim radovima. Veliku zahvalu upućujemo zamjenici županice Vesni Hajsan-Dolinar koja je u ime Karlovačke županije nazočila našem događanju i poduprla Zavičajni muzej Ozalj u Noći muzeja. Našem Muzeju od srca zahvaljujemo na velikom trudu i organizaciji ove manifestacije, veselimo se svim vašim događajima koji nas očekuju u ovoj godini!